SPonsorluk

Birlikte daha fazla insanın yelkeni keşfetmesine yardımcı olalım!

Yalıkavak Yelken Kulübü kurulduğu günden bu yana Türk yelkenciliğine katkı sağlamak için çalışmaktadır.

 

Bir yelkenci, bir etkinlik veya bir ekip ne kadar başarılı olursa, sporumuzun da o kadar gelişeceğini biliyoruz.

 

Yelken endüstrisinin ve yarışçı topluluğumuzun tüm paydaşlarının başarısının diğerlerine de katkı sağlayacağına gönülden inanıyoruz.

 

Yıllardır hem Bodrum’daki hem de daha diğer illerdeki yelkencileri destekleyerek Türk yelkenciliğine olabildiğince büyük bir katkı sağlamayı başardık.

 

Misyonumuza vereceğiniz desteğin yelkenciliğini doğrudan etkileyecek önemli katkılar sağlayacağına emin olmanızı istiyoruz.

Yalıkavak ve Yelken

Yalıkavak, günümüzde çok önemli bir turizm beldesine dönüşmüştür. Tepelerde ve sahilde yer alan yel değirmenleri, güzel koyları, gün batımları ve son yılarda açılan turizm tesisleri ile ön plana çıkar. Yalıkavak Yelken Kulübü, Yalıkavak’ta yaşayan veya yazlıkları olması sebebi ile yazın ikamet eden halka yıllardır büyük bir başarı ile hizmet etmektedir. Yalıkavak marinanın da açılması ile daha da değerlenen ve Türkiye’nin belki de en yüksek gelir seviyesinde insanların yaşadığı bir hale gelen Yalıkavak, halkına ek olarak yüksek kalite standartlarında hizmet vermesinin de pozitif yankıları ile tüm Bodrum’dan katılımcı almaktadır. Bu anlamda Yalıkavak Yelken Kulübü yüksek bir marka değerine sahiptir.

Yelken Sporu Hakkında

Yelkencilik, spor sponsorluğu pazarında en hızlı büyüyen sektörlerden biridir. Bir spor dalı olarak hem marka faydaları hem de yatırım getirisi açısından yelken, geri dönüşü çok yüksek olan bir spor disiplinidir. Sponsorluk, yelken sporunun verdiği mesajları ve spor tutkusunu paylaşan markalara yüksek derecede bağlılık sağlayan iyi eğitimli, varlıklı ve etkili kitlelere doğrudan erişim sağlar.

 

Geleneksel reklamcılıkla ulaşılması zor olan çok değerli bir yelken – yarış kitlesine erişim sağladığından, yelken sponsorluklarının yatırım getirisinin etkileyici olduğu kanıtlanmıştır.

Yelken ve Sürdürülebilirlik

Yelken sporunun rüzgarın gücü ile yapılan bir spor olması sebebi ile öncelikle çevresel sürdürülebilirlik alanında tüm yelkencilere doğayı koruma ile ilgili büyük görevler düşmektedir. Yelkenciler, denizlerimizi ve doğayı korumakta önemli bir rol almaktadırlar.

 

“World Sailing (Dünya Yelken Federasyonu) 2030 Sürdürülebilirlik Ajandası” sporda küresel sürdürülebilirliğe aktif olarak katkıda bulunabilecek önemli bir değişiklik elde etmek için cesur bir hedef ortaya koymaktadır. Günden güne daha fazla insanın yelkene aşık olduğu bir dünyada; spor, teknoloji ve doğanın güçleri arasındaki benzersiz ilişkiden ilham alarak hepimiz dünyanın sularını korumak için çalışıyoruz.World Sailing, etkinlik ve yarışlara ev sahipliği yapacak mekanların gereksinimlerini ve işletme planlarını belirleyerek bu etkinlikler aracılığıyla sürdürülebilirliği yönlendirecek bir çalışma hazırlamıştır. Bu program doğrultusunda Yalıkavak Yelken Kulübünün tüm operasyonlarına, sosyal etkinliklerine ve yarış mekanlarına odaklanarak en iyi uygulamalarla standartlar ve hedefler belirleyerek sürdürülebilirlik için sağlam bir yaklaşım oluşturmaktayız.

Pozitif Marka İşbirliği

Yelken, doğayı korumayı, yenilikçiliği ve sportmenliği bünyesinde barındıran temiz ve olumlu bir imaja sahip bir spordur ve bu değerlere talip olan şirketler için mükemmel bir seçimdir. Birçok popüler sporun tasvir ettiği imaj, birçok şirketin marka imajıyla ilişkilendirmek istediği bir şey değildir.  Yelken, temsil ettiği değerlerle aynı vizyonu taşıyan kurumlara eşsiz fırsatlar sunar.

 

Yelken, doğayı korumayı, yenilikçiliği ve sportmenliği bünyesinde barındıran temiz ve olumlu bir imaja sahip bir spordur ve bu değerlere talip olan şirketler için mükemmel bir seçimdir. Birçok popüler sporun tasvir ettiği imaj, birçok şirketin marka imajıyla ilişkilendirmek istediği bir şey değildir.  Yelken, temsil ettiği değerlerle aynı vizyonu taşıyan kurumlara eşsiz fırsatlar sunar.

 
BU DEĞERLER AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:

  • Ekip Çalışması ve Güven
  • Rekabet ve Performans
  • Yenilik ve Teknoloji
  • Çevresel Taahhüt
  • Miras ve Gelenek
  • Sportmenlik ve Saygı
  • Güç ve Dayanıklılık
  • Strateji ve Sabır
  • Sorumluluk ve Ahlaki Değerler

Sponsorluk Fırsatları ile ilgileniyor musunuz?

 

Bizimle iletişime geçin…

İLETİŞİM FORMU