Organizasyonlar

KAMP / KLİNİK

Yalıkavak'ta sporculara başarıya ulaşmaları için yüksek kaliteli programlar sunuyoruz!

Yalıkavak Yelken Kulübü’nde alanında uzman antrenörlerimizle yelken performanslarını bir sonraki seviyeye taşımak isteyen yelkenciler için özel programlar geliştirdik. İster yeni geçtiğiniz tekne sınıfında kendinizi geliştirmek amacıyla, ister yarış parkurunda kendinize olan olan güveninizi arttırmak amacıyla, performans programlarımız yelkencilere gelişmeleri için en iyi fırsatları sunuyor.

 

Hayatın kendisi gibi yelken sporu da son on yılda büyük bir değişim geçirmiştir. Hayat eskiye nazaran çok daha hızlı, zaman çok daha az ve denizde geçirilen her saat çok değerli. Bu yeni düzende performans sınıflarında yarışan yelkencilerin artık yelken hayatlarını çok iyi yönetmeleri gerekiyor.

 

Programlarımızda amacımız sadece yelken becerilerini geliştirmekle sınırlı değil. Programlarımızın ardındaki felsefemiz, sporculara spesifik becerileri kazandırmanın yanında kendilerini nasıl geliştireceklerini onlara öğretmek ve bu yol ile kariyerlerinin tamamına yayılmış bir öğrenme sürecini başlatmaktır.

 

Felsefemiz ayrıca sporcuların kendilerini geliştirmeleri için sorumluluk almaya ve antrenörü bir kolaylaştırıcı olarak kullanmaya teşvik eden bir üniversitenin felsefesine benzer.

 

Sporcular amaçlarına ulaştıkça öğrenmenin tadını almaya başlarlar. Bu doğrultuda hayata bakışları değişir. Bu motivasyon ile kendileri için imkânsız görünen şeylere ulaşmaya başlarlar ki işte bu nokta, artık öğrenmenin amacının gerçek manada anlaşılmaya başladığı evredir.

 

Çünkü insan bilmeyince birçok şeyi kafasında büyütür, strese girer ve umutsuzluğa kapılır. Öğrendikçe endişelerinin yersiz olduğunu anlarlar ve bugüne kadar neden adım atmadıklarına üzülürler.

 

İşte bu amaçla iyi dizayn edilmiş bir programa yatırım yapmak denizde büyük kazançlar elde etmenin hızlı ve etkili bir yoludur.

Hizmetlerimiz:

 • Bireyler için özel antrenman programları
 • Gruplar için kamplar
 • Kulüp takımları ile ortak kamplar
 • Kamp merkezi hizmeti
 • Lojistik çözümler

 

Program dizaynı:

Yaklaşımımız, yarış parkurunda en çok geliştirmek istenilen alanlara göre uyarlanmış, kişiselleştirilmiş bir yelken seansı üzerine kurulur. Süresi amaca özel olarak belirlenen programlarımıza hazırlık olarak güçlü ve zayıf yönlerinizi gözden geçiriyor ve bir antrenman programı geliştirmek için sizinle birlikte çalışıyoruz.

 

Program yapısı:

 • Teknik beceri analizi ve hedef belirleme
 • Seans öncesi brifing
 • Suda koçluk + video
 • Teori çalışmaları
 • Geri bildirim ve bir sonraki adım planlama

 

Yelken parkuru:

Yalıkavak koyunun korunaklı konumu, yelken yapmak istediğimiz koşulları seçme konusunda eşsiz bir fırsat sunuyor. Koyun içi rüzgar yönüne bağlı olarak düz veya dalgalı olabilirken kara şekillerine göre rüzgar etkisini deneyimlemek için büyük bir fırsat sunuyor. Kulüpten kısa sürede ulaşabileceğiniz koy dışında ise açık deniz rüzgarıyla büyük dalgalar ve sabit bir açık deniz esintisinde her koşulu deneyimlemek mümkün.

 

Yelken yapılabilme oranı:

Harika hava: %100 yelken yapılabilirlik Geçtiğimiz yıllarda %100 yelken yapabilme oranına ulaştık ve bu veri eğitim günlerimizi rüzgarsızlık veya kuvvetli rüzgar nedeniyle kaybetmediğimiz anlamına gelir. Lokal esintiler ve Yalıkavak koyunun bize sunduğu korunma fırsatı ile her zaman yelken yapacak bir parkurumuz var! Sıcaklık kışın 12 – 14, yazın ise 24-35 derece arasındadır. Bu da Yalıkavak’ı yelken yapmak için konforlu bir lokasyon haline getirir. Dry Suit’e gerek yoktur!

 

Tesisimiz:

Yalıkavak Yelken Kulübü, eğitim kampları, yarışlar veya uzun vadeli projeler için ana üs olmaya uygun eşsiz konumu ile çeşitli olanaklar sunar.

 • Soyunma odaları
 • 20 m. uzunlukta iskele
 • 400 m. uzunluğunda sahil şeridi
 • 100 teknelik kara park alanı
 • 30 kişilik eğitim salonu
 • 200 m2 kapalı kayıkhane
 • Sporcu, eğitmen, üye ve misafirleri için kafeterya yer almaktadır.

 

Konaklama:

Özellikle kış döneminde kulübe yakın bir çok kaliteli ve hesaplı konaklama imkanı bulunmaktadır. Yalıkavak Yelken Kulübü olarak kulübümüzde gerçekleşen tüm faaliyetlerde katılımcılara konaklama ve lojistik destek vermekteyiz.

 

Charter imkanları:

Geniş ve yeni yelkenli tekne filomuz ve antrenör botlarımız ile çeşitli charter imkanları bulunmaktadır. Programa özel olarak verdiğimiz hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin.

YARIŞ ORGANİZASYONU

Her seviyede yarışçılar için en kaliteli yarış ortamını sağlıyoruz!

Yelkenciler denizde şamandıraların etrafında seyretmeye başladıklarında rekabet doğal olarak ortaya çıkar. Yapılan antrenmanlar ve verilen çok değerli emeklerin verimliliğini ölçmek için her yelkenci becerilerini diğer yelkencilere karşı test etmek ister.

 

Bunu yapmanın tek yolu hedef yarışlarla aynı ortamın sağlandığı kaliteli bir yarış ortamının tecrübe edilmesidir.

 

Yalıkavak Yelken Kulübü olarak geçmişte il yarışlarından ulusal yarışlara bir çok yarışı başarıyla gerçekleştirdik. Yarış düzenleme alanındaki tecrübelerimizi insan kaynağına ve ekipmana yaptığımız yatırımlar ile daha da ileri götürmek üzere çalışıyoruz.

 

Halihazırda düzenli olarak organize ettiğimiz Muğla ili yarışlarının yanında ulusal, uluslararası ve özel yarışlar için Yalıkavak Yelken Kulübü en doğru adrestir.

 

Teknik kadrolarımızda, Türk yelkenciliğinin son 20 yılında gerçekleştirilmiş gerek sabit salma gerekse hareketli salma olsun en önemli etkinliklerde yarış sorumlusu olarak görev almış, tüm operasyonu gerçekleştirmiş en deneyimli isimler bulunmaktadır.

 

İnsan kaynağı ve bilginin çok değerli olduğu denizcilik sektöründe tecrübe ve bilgi birikimimizin verdiği güçle dünya çapında organizasyonlar gerçekleştirmek üzere hedeflerimize ilerliyoruz.

 

Yalıkavak Yelken Kulübü olarak yarış yönetim operasyonlarımızı aşağıdaki ilkeler doğrultusunda gerçekleştiriyoruz.

1. Adil bir yarış ortamı

Yelken yarışları, ister bir yarışmacı ister sudaki yarış yönetim ekibinin bir üyesi, isterse karada destek veren bir gönüllü, görevi ne olursa olsun katılan herkesin adil ve eşit davranıldığını hissedeceği bir adil yönetim ile yürütülmelidir.

 

2. Rekabetçi bir yarış ortamı

Sportif aktiviteler yarışmacıların kendilerini geliştirebilmeleri için onların seviyeleri de dikkate alınarak onları zorlayacak bir zorluk seviyesinde gerçekleştirilmelidir. Katılımcı grubunun fiziksel ve teknik kapasitelerinin altında bir zorluk seviyesinde yapılan yarışlarda gelişim daha az olacaktır.

 

3. Tekrarlanan süreçler

Kaliteli bir organizasyon yapısının ana unsuru, iyi planlanmış, tekrar tekrar test edilmiş ve aynı rutinlerle uygulanan süreçlere sahip olmaktır. Yarış kurulunun sürekli aynı kalite standartlarında hizmet verebilmesi için belirli bir süreç ve prosedür takip edilmelidir.

 

4. Dinamik karar verme

Organizasyon, fiziki koşulların veya hava durumunun beklenmedik bir şekilde değişebileceğini ve yarışmacıların planlan uygulamadan memnun olmayabileceğini dikkate alarak yarışmacılara yüksek kalite standartlarında bir hizmet sunmaya devam etmek için yeni ortaya çıkan durumlara hazırlıklı ve anında yanıt verebilecek durumda olmalıdır.

 

5. Hassas zamanlama

Olağanüstü durumlar dışında tüm etkinlikler, brifingler, denize çıkış saati, start zamanı ve yarış süresi de dahil olmak üzere ilan edilen zamanlamalar kurallarda belirtildiği şekilde takip etmelidir.

 

6. Tecrübe ile öğrenme

Organizasyonun, yarışlar sırasında ve sonrasında yapılan tüm uygulamalarını gözden geçirmesi, değerlendirmesi, öğrenilebilecek dersleri alması ve herhangi bir iyileştirmeyi mümkün olan en kısa sürede belirleyip uygulamaya alması gerekir.

 

7. Kişisel gelişim

Organizasyonun tüm kademedeki görevlilerinin beceri ve deneyimleri ölçülebilir metodlarla değerlendirilmeli ve bu konudaki boşlukları sürekli olarak geliştirmenin yolları aktif olarak aranmalıdır.

KURUMSAL ORGANİZASYONLAR

Rüzgar “ben”den değil, “biz”den yana eser.

Yarın çok güzel bir gün olacak. Dün sadece kahve alırken gördüğün çalışma arkadaşın, bugün dümende. Yön değiştiren rüzgarı herkesten önce farkedip hepinizi uyaran, iki üst katta çalışan ve o ana kadar ismini bile bilmediğin iş yerinden bir tanıdık. Flok, günaydın demekten ötesini konuşmadığın bir diğerinde. En iyi düğümleri gözü kapalı atanla da aynı masayı paylaşıyorsun. Ama iş dışında bir kere bile görmedin. Bugün başka. Bugün aslında aynı şirkette değil, aynı yelkenlide başarıya ulaşmaya çalışan mükemmel bir takımın üyesi olduğunu anladığın gün. Metaforları unut. Çünkü sizi, sadece gerçekler “biz” yapar. Ve biz olunca da, yarın çok güzel olur.

 

Yalıkavak Yelken Kulübüne, dünyanın en heyecan verici iş toplantısına hoş geldiniz. Aklınızdaki her şeyi bir kenara bırakıp maceralı ve zorlu bir ortamda gerçek ekip çalışmasına odaklanacaksınız.

 

Ekibinize göre özel olarak dizayn edilmiş, yelken sporunun eşsiz özelliklerini kullanarak takım olmanın gerçekten ne demek olduğunu anlayacağınız kurumsal eğitim programlarından kurumsal yelken yarışlarına kadar size bir çok farklı program sunuyoruz.

 

Sizi powerpoint sunumu izlemekten çok daha iyi bir maceraya davet ediyoruz.

 

Programlarımız herhangi bir yelken tecrübesi gerektirmiyor. Daha önce hiç yelken yapmadıysanız, her şeyin ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız. Sahilde ve sonrasında deneyimli personelimiz tarafından denizde verilen eğitimlerle hayatınızın bir parçası olacak bir hobi kazanacaksınız.

 

Etkinlik koordinatörlerimiz seyahat, konaklama ve yemekten eğlence ve markalaşmaya kadar her ayrıntıyı sizin adınıza organize edecek. İster ayağınızı yelkenli bir tekneye atmamış olun, ister deneyimli bir denizci olun, deneyiminizi tam ihtiyaçlarınıza, isteklerinize ve bütçenize göre şekillendireceğiz.

 

Unutulmaz bir kurumsal etkinlik için ofisi geride bırakın ve bizimle denize açılın..

ÖZEL PROJELER

Tatilin hiç bitmesin ister misin?
Mesela bir ömür...

Herkes tatile çıkar. Dinlenir. Güneşlenir. Bronzlaşır. Daha da bronzlaşır. Yer, içer gezer tozar. Güzellikler keşfeder. Doğaya karışır. Daha çok dinlenir. Daha çok güneşlenir. Ama sonra her zaman olan şey olur. Tatil biter. Yaşanan her şey geride bırakılır ve ezbere bildiğimiz hayat kaldığı yerden devam eder. Peki biz size başka bir alternatif daha var desek? Hiç bitmeyecek bir tatil vaat etsek?

 

Yalıkavak Yelken Kulübünde gruplara özel olarak ve tamamen istekleriniz doğrultusunda dizayn edilen programlar ile Türkiye’de bir ilke imza atıyoruz.

 

Tatilinizi, zihniniz ile bedeninizi zorlayan maceralar ve aktiviteler yaşayarak geçirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

 

Zaman çok değerli, insanlar tatil yaparken bile kendilerini geliştirebilecek yollar arıyorlar. Dünyada çok uzun yıllardır spor turizmi alanında bir çok farklı sporla donatılmış tatil programları gerçekleştiriliyor.

 

Multi aktivite olarak da adlandırılan bu programlar, tatil sürecini vücudunuz ve zihniniz için bir öğrenme / eğlenme sürecine dönüştürme hedefi ile yapılıyor.

 

Bisiklete binme, kürek sörfü yapma, yelken öğrenme veya kano ile gezinmek gibi yapmak istediğiniz bir çok spor için zaman bulamıyorsanız neden hepsini yapmıyorsunuz?

 

Aktif bir şekilde tatil yapmayı seviyorsanız, kendinizi kıyı şeridinde kürek çekerken, sessiz kırsalda bisiklet sürerken veya ailenizle birlikte yelken öğrenirken, bir ömür boyu sürecek benzersiz deneyimler ve anılar yaşarken görebilirsiniz.

 

Tüm fiziksel özellikte ve yaşta katılınabilecek bu program için ihtiyacınız olan tüm ekipmanları sağlıyoruz. Aile veya arkadaş grubunuzla birlikte eğlenmeyi ve öğrenmeyi paylaşarak unutulmayacak bir tatil geçirmek istiyorsanız bize ulaşın, programınızı birlikte oluşturalım.

 

Yapmanız gereken tek şey maceracı ruhunuzun ayak uydurabilmesini sağlamak!