HAKKIMIZDA

KULÜP YÖNETİMİ

Yalıkavak Yelken Kulübü Yönetim Kurulu

Ceyhun Üstüner – Başkan

Mehmet Tokcan – Yönetim Kurulu Üyesi

Osman Gökmen – Yönetim Kurulu Üyesi

Süleyman Büyüksöylemez – Yönetim Kurulu Üyesi

Alev Şahin – Yönetim Kurulu Üyesi

TEKNİK KADRO

antrenorlerimiz-05

1982 yılında, İstanbul’da doğan Begüm Güngör Özer, 1994 yılında Optimist sınıfında yelkene başladı. Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesinde Optimist, Europe ve 420-470 sınıflarında dümenci olarak yarıştı. 1999-2005 yılları arasında 6 sene üst üste Türkiye Şampiyonu oldu. Ve milli takımda yer aldı. 2005-2016 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesinde; Optimist, Laser ve 420-470 sınıflarında antrenörlük yaptı. Türkiye şampiyonlukları ve Avrupa’da çeşitli dereceler elde sporcuları  milli takımda ülkemizi başarıyla temsil etti. Antrenörlük kariyeri boyunca birçok ulusal ve uluslararası yarışlarda ve kliniklerde kulübü ve milli takım adına antrenörlük yaptı. Galatasaray Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler mezunu olan Begüm Güngör Özer, iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilir, evli ve iki kız çocuk annesidir. 2017’den bu yana Yalıkavak Yelken Kulübü’nde çalışmaktadır.

Begüm Özer
Sportif Direktör
antrenorlerimiz-1

Yelkene çok küçük yaşlarda Samsun Yelken Kulübü’nde başladı. Optimist sınıfında sayısız başarı elde etti. Milli takıma yükseldikten sonra İstanbul Yelken Kulübü’nde devam eden sporculuk hayatı, 2000’de Türkiye’ye gelen Alman Yelken Federasyonu baş antrenörü Dr. Malte Philipp eşliğinde olimpik sporcu olarak devam etti. Sporculuk kariyerinin ardından 2003’te İYK optimist A takımı antrenörü olarak göreve başladı. Sporcuların almış olduğu dereceler ve milli takım başarılarının ardından 2008’de laser sınıfı antrenörü olarak çalışmaya devam etti. 2008’den beri de olimpik bir disiplin ile devam ettiği çalışmaları sonucunda sporcuları büyük başarılar elde etti. 2012’de sporcuları Laser 4.7 Avrupa şampiyonu, Laser Radial kadınlar Avrupa gençler şampiyonu ve Laser 4.7 Europacup gençler şampiyonu oldular. Kulüp ve antrenör bazında üç farklı kategoride alınan birinciliklerle dünyada bu başarıyı farklı sınıflarda başarabilen tek kulüp ve antenör olma başarısını gösterdi. 2019 yılına kadar İstanbul Yelken Kulübü’nde antrenörlüğe devam eden Necdet Gürsel, 2020 Ocak ayından bu yana Yalıkavak Yelken Kulübü’nde antrenörlük yapmaktadır.

Necdet Gürsel
Baş Antrenör / Optimist A Takımı Antrenörü
antrenorlerimiz-02

1991 Bodrum Yalıkavak doğumlu Sercan Büyüksöylemez, 2000 yılında optimist sınıfında Port Bodrum Yalıkavak Marina tesislerinde yelken sporuna başladı. 2000 - 2005 yılları arasında optimist sınıfında il dereceleri kazandı. 2006 - 2016 yılları arasında Yalıkavak Yelken Kulübü’de laser sınıfında yarışçılık hayatına devam ederken aynı zamanda antrenörlüğe başladı. Yalıkavak Yelken Kulübü’nde optimist ve laser antrenörü olarak görev yapan Sercan Büyüksöylemez, yat ve Dragon sınıfında yarışmaya devam etmektedir. 2016 Dragon Türkiye Şampiyonası’nda 3. olan takımda yer almıştır. Pamukkale Üniversitesi Yat Tasarım ve Mobilya Dekorasyon bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

Sercan Büyüksöylemez
Optimist C Takımı Antrenörü
Fatih_Ozmen

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda eğitim alan Fatih Özmen, yelkene 1990 yazında İYK Yelken Okulu’nda başladı. Elde ettiği başarılar ve çeşitli sınıflarda kazandığı madalyalarla milli yelkenci oldu. Dünyadaki en başarılı antrenörlerden eğitim alan Özmen, 2004 ve 2008 olimpiyatları süresince Olimpik Milli Takım’da antrenör olarak görev yaptı. Fatih Özmen 2001 yılından bu yana çeşitli dönemlerde Türkiye Yelken Federasyonu Eğitim Kurulunda görev aldı. Yönetici ve antrenörlere birçok eğitim ve seminer verdi. 2013 yılında Sydney - Avustralya’da yapılan Uluslararası Kampçılık Kongresi öncesinde yapılan “ICDC - International Camp Director Course” kursunda gösterdiği başarıyla “Uluslararası Kamp Direktörü” unvanını aldı ve biri 2003 biri 2005 olmak üzere Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden “Sporda Üstün Başarı” ve Türkiye Yelken Federasyonu’ndan “Yılın Antrenörü” ödüllerini aldı. Fatih Özmen 2018 - 2021 yılları arasında Türkiye Yelken Federasyon sportif direktörü olarak görev yapmış ve Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarında kafile lideri olarak Türk ekibine liderlik etmiştir.

Fatih Özmen
Lorem Ipsum
095b2a44-630e-4d72-8a5f-3034950c69ce -1-

Rüzgar sörfü sporculuk kariyerine 1992 yılında İstanbul Yelken Kulübü’nde başlamıştır. 2001 yılına kadar Olimpik (IMCO) sınıfta ve Slalomda, ulusal ve uluslararası yarışlara katılmış, ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Milli takıma seçildikten sonra Quicksilver ve Microsoft firmaları tarafından sponsor edilmiş, 63 kez milli olmuştur. Türkiye Şampiyonlukları ve Balkan Şampiyonluğu olan eski milli sporcu 2000 yılında profesyonel sporculuk kariyerini noktalamıştır. Eğitmenlik kariyerine, 1993 yılında İstanbul Yelken Kulübü Yaz Kurslarında eğitmenlik yaparak başlamıştır. 2000 yılında Spor Akademisine girdikten sonra Üniversite Su Sporları Kamplarında eğitmenlik yapmıştır. Olimpik rüzgar sörfü sınıfının yeniden canlandırılması için 2007 yılında Galatasaray Spor Kulübünde altyapı çalışmalarına başlamıştır. İstikrarlı çalışmaların ardından Türkiye Yelken Federasyonu (TYF), 2008 bahar döneminde, rüzgar sörfü sınıfını yeniden aktif hale getirmiştir. 2008 - 2013 yılları arasında Rüzgar Sörfü Olimpik Sınıfı: RS:X’in ve Gençlik Olimpiyatları Sınıfı: T293’ün kurulması ve yapılandırılması için Türkiye Yelken Federasyonu ile çalışan Deniz Erkoca, eğitim kamplarının ve milli takım kamplarının organizasyon, idare ve antrenörlüğünü yapmıştır. Ulusal yarışlarda danışmanlık, gözlemcilik ve ölçücülük yapmıştır. TYF’de görev aldığı süre boyunca kamplarda ve uluslararası yarışlarda, Jochem Brenninkmeijer (NED), Linur Kliger (ISR), Pawel Hlawaty (POL) gibi yabancı antrenörlerle koordineli olarak çalışmıştır. Olimpik rüzgar sörfü sporunun Türkiye’de yaygınlaşması ve gelişmesi için 2011 - 2012 yıllarında, Adana - Seyhan, Balıkesir - Ayvalık, İzmir - Urla, Zonguldak - Ereğli’de seçilmiş pilot kulüplerde sporculara ve antrenör adaylarına TYF adına eğitimler vermiştir. 3. Kademe Yelken Rüzgar Sörfü Antrenörü - Gençlik Spor Bakanlığı ve Türkiye Yelken Federasyonu RS5 Rüzgar Sörfü Usta Öğreticisi - TUYEP (MEB), Emrah Sürmen (TYF) ve Tim Cross (RYA) Fizik Tedavi ve Spor Masörü - Sağlık Tıp Enstitüsü

Deniz Erkoca
Rüzgar Sörfü Sorumlusu / A Takımı Antrenörü
antrenorlerimiz-04
Ceyhun Karapınar
Optimist B Takımı Antrenörü
antrenorlerimiz-04
Ali Tokcan
ILCA 4 Antrenörü
antrenorlerimiz-04
Sıla Özer
Rüzgar Sörfü B Takımı Antrenörü
antrenorlerimiz-04
Yaşar Can İnce
Yaz Okulu Eğitmeni
Kemal Kurtalan
Yaz Okulu Eğitmeni
Selin Mazlumoğlu
Kulüp Sekreteri

Stratejik Plan

2022 – 2024 stratejik planı, Yalıkavak Yelken Kulübünde ulaşmak için çalıştığımız hedeflere dair belirlediğimiz yol haritamızı içerir.Yalıkavak Yelken Kulübü, bulunduğu lokasyonda büyük bir katkı yaratma, yelken sporunu kullanarak çocuk ve gençlerin hayatında olumlu bir fark yaratma, tüm faaliyet alanlarında mükemmelliğe ulaşmak için çalışma ve rekreatif yelkencilikten yarışçılığa kadar en iyi hizmeti verme hedeflerini koymuştur.Önümüzdeki üç yıl boyunca, Yalıkavak Yelken Kulübü ekibi, sporu geliştirmek ve büyütmek için bu stratejiler ışığında yorulmadan çalışacaktır.

SPORCULARIMIZ

Laser Takımı Sporcularımız

Fevzi Kurt

Günay Bozkurt

Tahsin Yavaş

Utku Bölükbaşı

Optimist A Takımı Sporcularımız

Ariela Rudrovskaya

Derin Bartan

Deniz Akın

Mustafa Şanlı

Zeynep Alpartun

Zeynep Özer

Sami Deniz Korkmaz

Yaman Ali
Korkmaz

Kaan Güvenç

Mert Ali Akkaya

Optimist B Takımı Sporcularımız

Ali Yılmazer

Defne Karatop

Giray Yiğit

Derin Karagöz

Roy

Eray Güvenç

Ömer Çankaya

Rüzgar Sörfü Sporcularımız

Sena Tezeken

Ceyda İneci

Ceren İneci

Lara Nur Meriç

Kerem Demirel

Ahmet Deniz Demirel

Emre Gümüş

Tarık Porter

TESİSLERİMİZ

Yelkenciler için tasarlanmış bir yelken merkezi!

 

Yalıkavak Yelken Kulübü, üst düzey yarışmalara katılan ve hedeflerine ulaşmak için mücadele eden yelkencilerin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir spor tesisidir.

 

Ülkemizin uluslararası bir yelken üssü olabileceğine inancımız tam olup bu doğrultuda özellikle Bodrum özelinde dünyanın her yerinden sporcuların ve takımların ihtiyaç duydukları tüm kaynakları bulabilecekleri bir yüksek performans merkezi olma yolunda çalışmalarımız devam etmektedir.

 

Yalıkavak Yelken Kulübü 2006 yılında inşaatına başlanmış ve aynı yıl hizmete girmiş, aynı yıldan itibaren Küdür mahallesindeki tesisinde yelkenciliğin yayılması ve gelişmesi adına hizmet vermektedir.

Tesisimizde neler var?

  • 400 m2 kapalı eğitim alanı
  • Soyunma odaları
  • Sahil şeridinde soyunma kabinleri
  • 20m uzunluğunda 2 adet iskele
  • 400m uzunluğunda sahil şeridi
  • 100 teknelik kara park alanı
  • 30 kişilik eğitim salonu
  • 200 m2 2 adet açık eğitim ve simülasyon alanı
  • Sporcu, eğitmen, üye ve misafirleri için kafeterya