HAKKIMIZDA

KULÜP YÖNETİMİ

Yalıkavak Yelken Kulübü Yönetim Kurulu

Ceyhun Üstüner – Başkan

Mehmet Tokcan – Yönetim Kurulu Üyesi

Osman Gökmen – Yönetim Kurulu Üyesi

Süleyman Büyüksöylemez – Yönetim Kurulu Üyesi

Alev Şahin – Yönetim Kurulu Üyesi

TEKNİK KADRO

Sportif Direktör

1982 yılında, İstanbul’da doğan Begüm Güngör Özer, 1994 yılında Optimist sınıfında yelkene başladı. Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesinde Optimist, Europe ve 420-470 sınıflarında dümenci olarak yarıştı.

 

1999-2005 yılları arasında 6 sene üst üste Türkiye Şampiyonu oldu. Ve milli takımda yer aldı.

 

2005-2016 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesinde; Optimist, Laser ve 420-470 sınıflarında antrenörlük yaptı. Türkiye şampiyonlukları ve Avrupa’da çeşitli dereceler elde sporcuları  milli takımda ülkemizi başarıyla temsil etti. Antrenörlük kariyeri boyunca birçok ulusal ve uluslararası yarışlarda ve kliniklerde kulübü ve milli takım adına antrenörlük yaptı.


Galatasaray Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler mezunu olan Begüm Güngör Özer, iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilir, evli ve iki kız çocuk annesidir. 2017’den bu yana Yalıkavak Yelken Kulübü’nde çalışmaktadır.

Baş Antrenör

Yelkene çok küçük yaşlarda Samsun Yelken Kulübü’nde başladı. Optimist sınıfında sayısız başarı elde etti. Milli takıma yükseldikten sonra İstanbul Yelken Kulübü’nde devam eden sporculuk hayatı, 2000’de Türkiye’ye gelen Alman Yelken Federasyonu baş antrenörü Dr. Malte Philipp eşliğinde olimpik sporcu olarak devam etti.

 

Sporculuk kariyerinin ardından 2003’te İYK optimist A takımı antrenörü olarak göreve başladı. Sporcuların almış olduğu dereceler ve milli takım başarılarının ardından 2008’de laser sınıfı antrenörü olarak çalışmaya devam etti. 2008’den beri de olimpik bir disiplin ile devam ettiği çalışmaları sonucunda sporcuları büyük başarılar elde etti. 2012’de sporcuları Laser 4.7 Avrupa şampiyonu, Laser Radial kadınlar Avrupa gençler şampiyonu ve Laser 4.7 Europacup gençler şampiyonu oldular.

 

Kulüp ve antrenör bazında üç farklı kategoride alınan birinciliklerle dünyada bu başarıyı farklı sınıflarda başarabilen tek kulüp ve antenör olma başarısını gösterdi. 2019 yılına kadar İstanbul Yelken Kulübü’nde antrenörlüğe devam eden Necdet Gürsel, 2020 Ocak ayından bu yana Yalıkavak Yelken Kulübü’nde antrenörlük yapmaktadır.

Optimist Yaz Okulu Baş Eğitmeni

1991 Bodrum Yalıkavak doğumlu Sercan Büyüksöylemez, 2000 yılında optimist sınıfında Port Bodrum Yalıkavak Marina tesislerinde yelken sporuna başladı. 2000 – 2005 yılları arasında optimist sınıfında il dereceleri kazandı. 2006 – 2016 yılları arasında Yalıkavak Yelken Kulübü’de laser sınıfında yarışçılık hayatına devam ederken aynı zamanda antrenörlüğe başladı. Yalıkavak Yelken Kulübü’nde optimist ve laser antrenörü olarak görev yapan Sercan Büyüksöylemez, yat ve Dragon sınıfında yarışmaya devam etmektedir. 2016 Dragon Türkiye Şampiyonası’nda 3. olan takımda yer almıştır. Pamukkale Üniversitesi Yat Tasarım ve Mobilya Dekorasyon bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

ILCA A Takımı Antrenörü

Optimist B Takımı Antrenörü

OPTİMİST B Takımı Antrenörü

Yaz Okulu Eğitmeni

Laser Antrenörü

Yaz Okulu Eğitmeni

Yaz Okulu Eğitmeni

Rüzgar Sörfü Sınıf Sorumlusu

Rüzgar sörfü sporculuk kariyerine 1992 yılında İstanbul Yelken Kulübü’nde başlamıştır. 2001 yılına kadar Olimpik (IMCO) sınıfta ve Slalomda, ulusal ve uluslararası yarışlara katılmış, ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Milli takıma seçildikten sonra Quicksilver ve Microsoft firmaları tarafından sponsor edilmiş, 63 kez milli olmuştur. Türkiye Şampiyonlukları ve Balkan Şampiyonluğu olan eski milli sporcu 2000 yılında profesyonel sporculuk kariyerini noktalamıştır.

 

Eğitmenlik kariyerine, 1993 yılında İstanbul Yelken Kulübü Yaz Kurslarında eğitmenlik yaparak başlamıştır. 2000 yılında Spor Akademisine girdikten sonra Üniversite Su Sporları Kamplarında eğitmenlik yapmıştır. Olimpik rüzgar sörfü sınıfının yeniden canlandırılması için 2007 yılında Galatasaray Spor Kulübünde altyapı çalışmalarına başlamıştır. İstikrarlı çalışmaların ardından Türkiye Yelken Federasyonu (TYF), 2008 bahar döneminde, rüzgar sörfü sınıfını yeniden aktif hale getirmiştir.

 

2008 – 2013 yılları arasında Rüzgar Sörfü Olimpik Sınıfı: RS:X’in ve Gençlik Olimpiyatları Sınıfı: T293’ün kurulması ve yapılandırılması için Türkiye Yelken Federasyonu ile çalışan Deniz Erkoca, eğitim kamplarının ve milli takım kamplarının organizasyon, idare ve antrenörlüğünü yapmıştır. Ulusal yarışlarda danışmanlık, gözlemcilik ve ölçücülük yapmıştır. TYF’de görev aldığı süre boyunca kamplarda ve uluslararası yarışlarda, Jochem Brenninkmeijer (NED), Linur Kliger (ISR), Pawel Hlawaty (POL) gibi yabancı antrenörlerle koordineli olarak çalışmıştır.

 

Olimpik rüzgar sörfü sporunun Türkiye’de yaygınlaşması ve gelişmesi için 2011 – 2012 yıllarında, Adana – Seyhan, Balıkesir – Ayvalık, İzmir – Urla, Zonguldak – Ereğli’de seçilmiş pilot kulüplerde sporculara ve antrenör adaylarına TYF adına eğitimler vermiştir.

 

 • 3. Kademe Yelken Rüzgar Sörfü Antrenörü
  – Gençlik Spor Bakanlığı ve Türkiye Yelken Federasyonu

 

 • RS5 Rüzgar Sörfü Usta Öğreticisi
  – TUYEP (MEB), Emrah Sürmen (TYF) ve Tim Cross (RYA)

 

 • Fizik Tedavi ve Spor Masörü
  – Sağlık Tıp Enstitüsü

Rüzgar Sörfü B Takımı Antrenörü

Rüzgar Sörfü A Takımı Antrenörü

Yardımcı Eğitmen

Yardımcı Eğitmen

Yardımcı Eğitmen

Yardımcı Eğitmen

Kafe Sorumlusu

Kulüp Sekreteri

Stratejik Plan

2022 – 2024 stratejik planı, Yalıkavak Yelken Kulübünde ulaşmak için çalıştığımız hedeflere dair belirlediğimiz yol haritamızı içerir.Yalıkavak Yelken Kulübü, bulunduğu lokasyonda büyük bir katkı yaratma, yelken sporunu kullanarak çocuk ve gençlerin hayatında olumlu bir fark yaratma, tüm faaliyet alanlarında mükemmelliğe ulaşmak için çalışma ve rekreatif yelkencilikten yarışçılığa kadar en iyi hizmeti verme hedeflerini koymuştur.Önümüzdeki üç yıl boyunca, Yalıkavak Yelken Kulübü ekibi, sporu geliştirmek ve büyütmek için bu stratejiler ışığında yorulmadan çalışacaktır.

SPORCULARIMIZ

Optimist A Takımı Sporcularımız

Ariela Rudrovskaya

Derin Bartan

Zeynep Özer

Asaf Kaan Güvenç

CENGİZ EREN GÜVENÇ

Yaman Ali
Korkmaz

Sami Deniz Korkmaz

TAN GÜNEÇ

ZEYNEP ALPARTUN

ÖMRÜYE KURT

DENİZ ÖZER

ÖMER YAĞIZ ÇANKAYA

ALİ KANTARCIOĞLU

Optimist B Takımı Sporcularımız

ELA SEVER

DENİZ SEVER

ZEYNEP IRMAK TERZİ

İLGİ ÇOŞKUN

DERİN KARAGÖZOĞLU

DERİN TÜZEL

EGE ŞAKAR

ÇINAR KÜRŞAT

ÇINAR ÖZDEMİR

Optimist C Takımı Sporcularımız

EFE ŞAKAR

ARMAAN SAHNİ

YAMAÇ GÖK

YILMAZ AKDEMİR

KAYA ÖZTÜRK

YUSUF ALİ DEMİR

CAN ENSARİ

ALP EMİR AKKAYA

ALYA GÖKÇEBELEN

ALİ SARP BEDİR

ATA DEVECİOĞLU

BERK EGE ŞEKER

ARZU DEMİR

MERCAN MERMER

CENK KÖKSAL

NOYAN ALTUĞ KARABAĞ

MEHMET TAYYAR

YİĞİT BERKE ŞEN

PELİN KÜRŞAT

DENİZ TÜZEL

ALP TAYYAR

LAYLA YILMAZ

Laser Takımı Sporcularımız

Fevzi Kurt

MERT ALİ AKKAYA

AHMET DENİZ AKIN

Hüseyin Tahsin Sevinç

Utku BÖlükbaşı

Rüzgar Sörfü A Takımı Sporcularımız

Ceren İneci

Kerem Demir Demirel

Ahmet Deniz Demirel

Emre Gümüş

Tarık SADIKOVIC Porter

Ercüment Mete Ergin

Ali Eser

Rüzgar Sörfü B Takımı Sporcularımız

ZEYNEP KOÇHAN

ALBATROS NART ESENSOY

MERCAN YAZICI

UZAY MERMER

EGE BATMAZ

DENİZ BATMAZ

ELA REAY GÜLER

İLA ESENSOY

İDA TÜRKMEN

SENA TEZEKEN

LARA NUR MERİÇ

CEYDA İNECİ

TESİSLERİMİZ

Yelkenciler için tasarlanmış bir yelken merkezi!

 

Yalıkavak Yelken Kulübü, üst düzey yarışmalara katılan ve hedeflerine ulaşmak için mücadele eden yelkencilerin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir spor tesisidir.

 

Ülkemizin uluslararası bir yelken üssü olabileceğine inancımız tam olup bu doğrultuda özellikle Bodrum özelinde dünyanın her yerinden sporcuların ve takımların ihtiyaç duydukları tüm kaynakları bulabilecekleri bir yüksek performans merkezi olma yolunda çalışmalarımız devam etmektedir.

 

Yalıkavak Yelken Kulübü 2006 yılında inşaatına başlanmış ve aynı yıl hizmete girmiş, aynı yıldan itibaren Küdür mahallesindeki tesisinde yelkenciliğin yayılması ve gelişmesi adına hizmet vermektedir.

Tesisimizde neler var?

 • 400 m2 kapalı eğitim alanı
 • Soyunma odaları
 • Sahil şeridinde soyunma kabinleri
 • 20m uzunluğunda 2 adet iskele
 • 400m uzunluğunda sahil şeridi
 • 100 teknelik kara park alanı
 • 30 kişilik eğitim salonu
 • 200 m2 2 adet açık eğitim ve simülasyon alanı
 • Sporcu, eğitmen, üye ve misafirleri için kafeterya

OPERASYON PROSEDÜRLERİMİZ

Bu sayfada yer alan operasyon prosedürleri Yalıkavak Yelken Kulübündeki faaliyetlerin organizasyonunun baştan sona düşünüldüğünü ve bunları takip ederek faaliyetlerin makul risk kontrolü ve kaza müdahalesi önlemleriyle yetkin bir şekilde yürütüleceğini göstermektedir. Operasyonlarımıza dahil olan herkesin güvenliği, sağlığı ve mutlu olmaları amacı ile gerekli prosedür ve davranış kodları hazırlanmıştır.