Kano

Yalıkavak’ı denizden keşfetmeye hazır mısın?

Deniz, maceraya giden bir otoyoldur. Siz de bir kanoya atlayarak bu maceraya atılabilir, Yalıkavak’ın eşsiz güzeliklerini denizden keşfedebilirsiniz. Hem de spor yaparak.

 

Açık havada antrenman yapmayı seviyorsanız, sıkıcı spor salonlarının hayranı değilseniz ve aynı zamanda formda kalmak için tamamen farklı bir şey denemek istiyorsanız, kano egzersiz yapmak için harika bir araçtır.

 

Kano her yaş ve zindelik düzeyine hitap eder, tek başınıza veya arkadaşlarla denize açılabilirsiniz.

 

Kanoyu rekabetçi bir seviyede yaparak arkadaşlarınız ile yarışabilir veya sadece eğlence için deneyebilirsiniz.

 

Kano, gücü, esnekliği ve aerobik zindeliği artıran düşük etkili bir aktivitedir – en yavaş tempoda çektiğiniz kürek bile iyi bir egzersizdir.

 

Yalıkavak yelken Kulübü’nde, kano yapabilir, doğanın ve denizin tadını çıkarırken sağlıklı kalmak için gerekli aktiviteyi yapabilirsiniz.

Program koşulları:
 • Önceden rezervasyonla belirleyeceğiniz gün ve saatlerde haftanın her günü 09:00 – 16:00 saatleri arasında kiralama yapılır
 • Rüzgar hızı 6 knots ve üzeri olduğunda kano kiralaması güvenlik sebebiyle yapılmaz
 • Rüzgar ve hava koşulları sebebiyle önceden rezervasyon yaptığınız kiralamanın ertelenme bilgisi en az 1 saat önce katılımcıya bildirilir
 • Genellikle Yalıkavak koyunda yaz aylarında rüzgar sabah saatlerinden itibaren artarak devam etmektedir dolayısıyla olabildiğince erken saatleri tercih etmeniz gerekir.
 • Seanslar en az 1 en fazla 2 saatlik sürelerle yapılır
 • Can yeleği kulübümüzce sağlanır ve kullanımı zorunludur.
 • 18 yaş altı çocuk ve gençler ancak veli ile beraber kiralama yapabilir
 • Yüzme bilmek gereklidir, yüzme bildiğinize, size verilen can yeleğini giyeceğinize ve belirtilen gezi parkuruna riayet edeceğinize dair hazırlanmış formun ve sağlık beyanının seanstan önce imzalanmış olması gerekmektedir
 • Yanınızda yedek kuru kıyafet getirmeniz tavsiye edilir
 • Kiralama ücretinin seans öncesinde nakit ya da banka havalesi ile ödenmiş olması gerekmektedir
 • Kredi kartı geçerli değildir

Kanonun faydaları nelerdir?

1. Kondisyon seviyenizi yükseltir

Kano gibi aktivitelerin düşük yüklenme ile sağladığı fayda, güç, esneklik, kardiyovasküler zindelik ve kas gücünün artması gibi faydalar sağlar. Özellikle uzun süreler boyunca aktivite gerçekleştirildiğinde çok etkilidir ve kondisyon seviyenizde genel bir iyileşmeye yol açar.

 

2. Eklemlerinizde aşınma ve yıpranma riskini azaltır

Yine maruz kalınan düşük yüklenme nedeniyle, koşu gibi aktivitelerin neden olabileceği aşınma ve yıpranmayı eklemlerinizde yaşama riskiniz azalır ve yaşamda daha sağlıklı eklemlere sahip olmanız sağlanır. Kano, bir hobi olmanın ötesinde alt vücut yaralanmaları olanlar için ileri yaşlarınızda da yapabileceğiniz harika bir spordur.

 

3. Ruh sağlığınıza iyi gelir

Kano sporu sadece fiziksel sağlığa iyi gelmez, ruh sağlığına olan faydalarını kanıtlayan birçok bilimsel çalışma vardır. Bazı araştırmalar, bir kano programında sadece 12 hafta sonra katılımcıların güven, öz değer ve yeterlilik duygularının arttığını ve ayrıca fiziksel görünümleri hakkında daha iyi hissettiklerini ortaya koymuştur.

 

4. Core bölgesini çalıştırır

Denge ihtiyacı, kürek çekme sırasında gövdenizin döndürülmesi ihtiyacıyla birlikte, doğal olarak çekirdek kuvvetinin artmasını sağlar. Üst vücut gücünüzün yanı sıra çekirdek gücünüzü de geliştirmenize yardımcı olur. İyi bir çekirdek gücüne sahip olmak, daha verimli kürek çekmenizi sağlar ve teknenin dengesini korumanıza yardımcı olur.

 

5. Kilo kaybına yardımcı olur

Kano, istenmeyen kiloları vermenin faydalı ve eğlenceli bir yoludur. Belirli bir tempoda yapıldığında kalori yakmanın son derece kolay bir yoludur.

Ücret bilgisi ve her türlü sorunuz için lütfen bizimle iletişime geçin.